titulek

Po pivovarech Plzeňska a Karlovarska 2008

Po delší době vkládáme jeden z našich mnoha dalších putováních po pivovarech naší země. Tentokráte jsme se vypravili na západ od našeho bydliště do některých pivovarů Plzeňska a Karlovarska. V pondělí 27.10.2008 jsme se za deštivého počasí vypravili na cestu. Cesta z Mladé Boleslavi přes Prahu do Plzně uběhla poměrně rychle. Projíždíme kolem Plzeňského pivovaru, odbočujeme vpravo, až se první naší zastávkou stal pivovar Groll v panství Lautensack. Podle otevírací doby mají zavřeno, berem za kliku a dveře se otevřely. Vcházíme do areálu. V pivovarské restauraci se vše připravuje na otevření. Ptáme se, zda můžeme udělat pár snímků, pivo nechutnáme, neboť by nebylo odtočené a stejně by jeden z nás nemohl pít. Kupujeme sklenice, bez problémů prodávají. I přes to, že měli zavřeno, velice ochotní a příjemní.

Další zastávku jsme si naplánovali ještě v Plzni a to v Kollárově ulici, kde měl být Koutland - vlajková pivnice pivovaru Kout. Celkem snadno jsme pivnici našli. Jaké bylo naše překvapení, když jsme na dveřích našli pouze již velmi zastaralé cedule, že je z technických důvodů zavřeno. Proč? Asi zde bylo pivo velmi oblíbené a žádané...

Jedeme dál do Dobřan. Opět nacházíme Modrou Hvězdu velmi snadno. Vcházíme dovnitř. Uvítá nás příjemný zápach pivovaru. Po vstupu se nás sice každý ochotně ujal, zeptal se, co bychom potřebovali, ovšem po velice krátké době zmizeli a už si nás nikdo nevšímal. Asi proto, že jsme sběratelé a velké rito z nás nekouká. Sklenice mají pouze o objemu 0,3 a ještě k tomu jejich první logo. Novější vůbec. Nemáme z obsluhy dobrý dojem, asi to dohánějí kvalitou nabízeného piva a pokrmů.

Z nejjižnějšího místa naší cesty se pomalu přesouváme do Stříbra. Pivovar U Rybiček jsme, abysme se přiznali, sami nenašli. Museli jsme zavolat do pivovaru, kde nás příjemným hlasem servírka navedla. A už jsme věděli, že se nám tam bude líbit. A taky jo. Příjemná obsluha, velmi chutné pivo a neméně lahodné jídlo. Dáme pár kousků, řidič jen jedno, kupujeme sklenici, kterou mají opravdu jen jednu poslední a pokračujeme dál.

Projíždíme kolem Chodovaru. Stavujeme se v pivovarské prodejně, kupujeme sklenice, pivní šampon a pár drobností a frčíme dál.

Jedeme poměrně dlouho, až jsme dojeli do překrásného městečka Lokte. Pivovar nelze přehlédnout. Vzhledem k špatnému počasí nebyl problém zaparkovat auto na nedalekém náměstí, které je zakončeno pěší zónou. Celý areál je krásně opraven a po pár nafocených snímcích vcházíme do pivovaru. Opět nás hned u vchodu zdraví obsluha velmi pěkně vybavené pivovarské restaurace. Příjemný chlapík. Pokecáme, dáme jedno, abychom ochutnali, kupujeme sklenice a vyrážíme pomalu zpět do MB.

Poslední plánovanou zastávku jsme měli v zámeckém pivovaru Chyše. Vcházíme dovnitř, při otázce na koupi sklenic se chovali odměřeně a proto velmi rychle opouštíme budovu. Asi se tam budeme jen těžko vracet. Alespoń nám to urychlilo návrat domů.

 

Tak někdy příště zase ahoj na některé z cest za krásami našeho pivovarnictví.